OSM Łowicz

 

Aktualności

Strona 1 z 24  > >>

27.02.2015
Kategoria: Targi. Wystawy. Imprezy plenerowe.

OŚWIADCZENIE z dn. 27.02.2015 r. dotyczy: wyników testu przeprowadzonego przez PRO-TEST

17.02.2015
Kategoria: Targi. Wystawy. Imprezy plenerowe.
FINAŁ PROMOCJI MLEKA ŁOWICKIEGO - KUPUJ I WYGRYWAJ Z BRÓDKĄ
06.10.2014
Kategoria: Targi. Wystawy. Imprezy plenerowe.

Podczas trwających Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził stoisko Okregowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu położona w centralnej Polsce na Mazowszu od wielu lat należy do czołówki polskich mleczarń. Jest spadkobierczynią i kontynuatorką tradycji spółdzielczości mleczarskiej na Ziemi Łowickiej.


Lata 90-te ubiegłego wieku i początek XXI stulecia, to okres dynamicznego rozwoju OSM w Łowiczu pod kierownictwem Rady Nadzorczej z Przewodniczącym Bogdanem Jakubowskim i Zarządem z Prezesem Janem Dąbrowskim na czele.

Aktualnie zakłady należące do OSM w Łowiczu wyposażone są w nowoczesne linie do produkcji wyrobów UHT w opakowaniach kartonowych, produktów jednoporcjowych (mleczka, śmietanki do kawy oraz sok cytrynowy), linie do produkcji serów dojrzewających w blokach i konfekcjonowanych, linie do produkcji wyrobów w butelkach PET, serka wiejskiego, serków homogenizowanych, napojów fermentowanych oraz masła. OSM w Łowiczu posiada także nowoczesne linie do produkcji wyrobów proszkowych.


Przyłączenie Toruńskiej Spółdzielni Mleczarskiej, skupu OSM Konin i spółki ZORINA powiększyło potencjał skupowy OSM w Łowiczu i zdolności przerobowe do ponad 1,3 mln litrów mleka na dobę.

Nasze produkty oferujemy pod marką łowickie, Łowicz, Opti fresh, Opti life, TSM, MONA, Capriolla, Fellada, Łowicki aksamitny.

Mocna pozycja rynkowa, wielkość produkcji, wysoka jakość wyrobów oraz sprawna dystrybucja poprzez międzynarodowe sieci handlowe oraz polskie hurtownie i sieci sprawiają, że wyroby OSM w Łowiczu są znane i cenione zarówno na terenie całej Polski, jak i poza jej granicami.

Dziś Spółdzielnia liczy prawie 7 tys. dostawców mleka – członków Spółdzielni, z terenów województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.